Obchodní podmínky

Obchodní podmínky E-shopu www.adusservis.cz

Objednávání zboží

Nabízíme on-line prodej náhradních dílů, které jsou určeny převážně pro autoservisy a autodopravy. Uvedené ceny jsou s DPH. Některé zboží je určeno pro montáž odborným servisem a tudíž neobsahuje český návod (pouze ve světovém jazyce).

Ceny uvedené v E-shopu jsou platné pouze při závazné elektronické objednávce! Ceny v kamenném obchodě se mohou lišit.

Potvrzení objednávky

Objednávka je přijata do 24 hodin, potvrzení objednávky vám bude automaticky vygenerováno po objednání zboží z shopu, o odeslání budete taktéž informováni e-mailem.

Dopravné

Objednané zboží vám zašleme přepravní firmou PPL.

Standartní dopravné a balné V ČR je 100,-Kč. Dopravné za objemné a těžké zásilky cca nad 40kg je 450,-Kč.

Příplatek za dobírku  35,-Kč

Cena balíku na Slovensko je závislá od hmotnosti balíku a ceny zboží od 290,- Kč. Příplatek za dobírku 90,-Kč. Částka bude přepočtena kurzem ČSOB DEVIZY/NÁKUP, který je platný ke dni svozu zásilky.

Při objednávkách na Slovensko může být předem  vyžadována 100% záloha na základě vystavené faktury.

Vrácení zboží - konečný spotřebitel

Zboží je možno vrátit do 14ti dnů bez udání důvodu.

Zboží musí být nepoužité, nesmí jevit známky jakéhokoli opotřebení a musí být zpět zasláno v originálním neporušeném obalu spolu s kopií o koupi.

Nelze vrátit zboží upravené na zakázku a zboží elektronického charakteru (např. řídící jednotky, váhy vzduchu, xenonové výbojky atd.)

1 - informujte nás předem telefonicky, či e-mailem

2 - zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku!) na naši adresu

3 - zboží nesmí jevit známky jakéhokoliv opotřebení a musí být zpět zasláno v originálním čistém obalu se všemi etiketami od výrobce a s neporušenými ochrannými pečetěmi, informativními nálepkami, sériovými čísly atd. spolu s kopií o koupi zboží v našem obchodě

4 - je-li zboží v pořádku, peníze Vám vrátíme do 30ti dnů

Při výměně či vrácení zboží jsou zákaznikovi podle zákona účtovány dle § 53 odst.10 Občanského zákoníku skutečně vynaložené náklady spojené s výměnou či vrácením zboží, částka je paušálně stanovena na 100,- Kč (jedná se o náklady spojené se znovunaskladněním zboží, administrativní a bankovní poplatky, poplatky spojené s uvedením zboží do bezvadného stavu) a v případě, že požadujete vrácení peněz složenkou také sazba dle ceníku České pošty.

Vrácení zboží - firma

V případě nákupu zboží na firmu, kdy se vztah řídí obchodním zákoníkem, z. č. 513/1991 Sb. Odstoupení od smlouvy do 14 dní od převzetí tak není možné.

Reklamace a záruka 

Případné reklamace vyřídíme k vaší spokojenosti individuální dohodou s vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil příp. vady. Případné vady je kupující povinen neprodleně hlásit naší firmě. Za vady vzniklé přepravcem neručíme.

Na zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, na náhradní díly 6 měsíců pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:

1 - vady vzniklé běžným používáním

2 - nesprávným použitím výrobku

3 - nesprávným skladováním

Postup při reklamaci:

1 - informujte nás o reklamaci telefonicky, e-mailem, či písemně

2 - zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu

3 - do zásilky uveďte důvod reklamace, vaši adresu

4 - kopii dokladu o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě, v případě montovaných dílů - doklad o montáži v autorizovaném servisu

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku.

Nevyzvednutí objednaného zboží:

V případě, že kupující nevyzvedne zásilku již odeslanou, která se následně vrátí zpět prodejci jako nevyzvednutá/odmítnutá/vrácená z důvodu neznámé adresy, je kupující povinnen prodávajícímu uhradit veškeré náklady (poštovné a balné) spojené se zasláním zásilky objednanou kupujícím, včetně manipulačního poplatku ve výši 100kč. Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou výši ceny objednaného zboží ( včetně příp. expedičních a dopravních nákladů), nebude-li v konkrétním případe prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou (návrhem kupní smlouvy) je kupující po dobu stanovenou k dodání zboží neodvolatelně vázán. Účastníci se výslovně ve smyslu ust. § 262 odstavec 1 obchodního zákona dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak řídí se jejich práva a povinnosti obchodním zákoníkem, zejména jeho ust. § 409 a násl..